Author: Anonym/Monday, February 9, 2015/Categories: Novice
Inšpektorji Fursa so vzeli pod drobnogled fizične osebe in pregledali dokumentacijo za obdobje med letoma 2011 in 2013 v 31 homologacijskih centrih, ki izdajajo potrdila o skladnosti za predelano vozilo. Ko so te podatke primerjali še s carinskimi podatki, so ugotovili, da večina lastnikov osebnih vozil, registriranih v Sloveniji, ki so jih odpeljali na predelavo na plin v tretje države (največkrat na Hrvaška, v Srbijo, Bosno in Hercegovino ter Makedonijo), ob vrnitvi v EU oziroma Slovenijo carini ni prijavila vgradnje plinske naprave.Uvozne dajatve za plinske naprave niso bile plačane v 167 primerih. Furs je kršiteljem naknadno naložil plačilo v skupnem znesku 29.274 evrov in izrekel 76 prekrškovnih ukrepov, so navedli na spletni strani finančne uprave.V tujini ni nujno cenejšeV upravi opozarjajo, da je fizična oseba oziroma lastnik vozila vgradnjo plinske naprave v vozilo, ki je bila opravljena v tretji državi, po vrnitvi v EU dolžan prijaviti carini in vložiti carinsko deklaracijo za sprostitev v prost promet. Pri tem je treba plačati uvozne dajatve za plinsko napravo in stroške montaže: obračunata se carina po stopnji 10 % in DDV po ustrezni stopnji, ki je določena v državi članici EU, v kateri se blago sprošča v prost promet.
Vir: http://www.zurnal24.si/
Number of views (11909)/Comments (0)
Manjša obraba mehanskih delov motorja in s tem daljša življenska doba. Tišje in mirnejše delovanje motorja. Avtomobil je zaradi zmanjšanja izpusta škodljivih emisij bolj ekološki.
Predelava na plin omogoča daljše delovanje motorja. Gorivo je v primerjavi z drugimi mnogo čistejše. Ogromen prihranek - 50 % pri vožnji vozila.
Vgradnja pri nas poteka hitro, kvalitetno in cenovno ugodno. Vsaka vgrajena komponenta avtoplina ima svoj certifikat. Vgrajujemo produkte priznanega proizvajalca VERSUSGAS.
Vgrajujemo plinske naprave priznanega poljskega podjetja VERSUSGAS. Vse komponente plinskega sistema so varne, ustrezajo vsem standardom in imajo ustrezne certifikate.